40. díl - Zdivočelá země IV.

40. díl - Zdivočelá země IV.

Edův návrat

V sedmém díle jsme zjistili, že Maděra má pocit, že selhal a že všechno zlo, které se kolem rodiny a statku děje, si může přičíst na svůj vrub. Propadl depresi, ulehl a nechtěl vstát. Bill mínil, že se chce Tondovi umřít. Nebyl daleko od pravdy, ale družstevní držgrešle Jerry, permanentně zaujatý proti drahému chovu koní, pošle Smajla a Evičku, aby koupili pro družstvo – tedy vlastně pro Maděru – koně.

Ivanka se konečně odhodlala vzít Radka na milost, ale cestou na zásadní schůzku na ulici uviděla Edu. Rozrušilo ji to tolik, že se Radkovi rychle omluvila a utekla. Eda je onou posilou, kterou slíbili Žabákovi. Začal se vtírat do Ivančiny přízně. Ivanka byla jako kámen, ale vnitřně je zoufalá. Edu stále miluje. V osmém díle se přesvědčíme, že koně Maděrovi skutečně pomohli.

Hejl pokračuje ve svých intrikách: domnívá se, že svou další past proti lučinským sklapne díky semínkům na anglické trávníky. Jenže jeho škodolibé těšení na vítězství nebude mít dlouhého trvání: na křtinách Maděrova a Ilončina vnuka na Slovensku se najde pro naše hrdiny záchranné lano. Nejhůře se povede v tomto dílu Ivance Maděrové. Eda se rozhodne, že ji o své lásce přesvědčí. Ale nebude to Radek, kdo se jí zastane. Rytíř smutné postavy Harry sice už miluje Jelenu, ale ví, co Edovi dluží.

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí

40. díl - Zdivočelá země IV.