38. díl - Zdivočelá země IV.

38. díl - Zdivočelá země IV.

Kdo podepíše?

V pátém díle jsme se dozvěděli, že Harryho přepadení o Štědrém večeru zinscenovala StB. Harry se svěřil jen Maděrovi a ten připustil, že je stejně osamělý. Vadí mu, že se kolem něj všichni snaží dosáhnout kariérního vzestupu, což by bylo nakonec v pořádku, kdyby nemuseli při tom umlčovat svoje svědomí a lhát sami sobě i okolí.

Brabencova chalupa patřila známému svatoštěpánskému lumpovi Zikmundovi, který v Praze, jako vedoucí starožitnictví, zdatně šmelí. Pomáhá mu Svěrka, také známý lump. Pracuje jako sklářský mistr v Železném Brodu a načerno vyrábí padělky vzácných exemplářů.

V šestém dílu, Jerry kvůli opileckému parkuru uvalí na Maděru trest: zakáže mu práci s koňmi. A Jana nabízí k podpisu listiny Charty 77. Všichni s obsahem souhlasí, ale kdo se odváží podepsat? Má pravdu Brabenec, když cituje údajná slova Václava Havla, že on si může revoltu odvolit, protože má peníze a nemá děti? Vokoun před podpisem co nejpřísněji varuje. Za loajalitu bude uznalý: družstvo může začít třeba s chovem koní.

Pravé nebezpečí Maděrovi a jeho blízkým teprve hrozí, nebezpečný aktér už je za oponou. Nikdo to netuší, první se s ním seznámí zatčený Imre, ale neví ještě, oč jde.

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí