37. díl - Zdivočelá země IV.

37. díl - Zdivočelá země IV.

Jak funguje zametací kombajn

V čtvrtém díle jsme viděli, jak se na domácím nebi u Maděrových vyjasnilo, jakmile se Ilonka dozvěděla, že je Katka těhotná. Když se Dan s Helenou vášnivě milovali, nečekaně se objevil Helenin muž. Dan skočil z okna rovnou do zahradního skleníku. Helenin manžel je velitelem okresního SNB. Ale Helena Dana neprozradila.

Harry potkal ve Štěpáně na nádraží Jelenu, Vaškovu matku. Přeskočila mezi nimi jiskra. Pravda, trochu melancholická, ale doutná. Ale jinak měl smůlu: nemohl se na Štědrý večer dostavit do Lučin: přepadli ho neznámí muži, zbili ho a ukradli mu auto.

Tento díl přinese odhalení, kdo stojí za Harryho přepadením. Na návštěvu do Lučin přijedou rodiče Katky ze Slovenska, což znamená pro Jerryho lidi naději na pomoc proti byrokracii a zvůli. Brabenec si koupí na stáří chalupu a tím přivede do děje nechvalně proslulé staré známé. Kanda s Maděrou si zaskáčí parkur o ceny: vítěz i poražený mají nárok na jedno pivo. Jenže je, a to po mnoha kolech, nachytá rozezlený Jerry. Konec pátého dílu v Husákově bezčasí rozčeří Charta 77.

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí

37. díl - Zdivočelá země IV.