35. díl - Zdivočelá země IV.

35. díl - Zdivočelá země IV.

Jírova tajná svatba.

Po čase Jerry zjistil, že Maděra na sociálním úřadě ještě nebyl a vytkne mu to přede všemi v jídelně. Musel také všem situaci vysvětlit a všem se zdála docela logická. Dokonce Maděrův syn Dan se nechápavě otce zeptá, proč tam ještě nezašel. Maděra si připadá zbytečný. Starý a nepotřebný. Vždyť mu donedávna říkali všichni šéfe. Věrný přítel Kanda se mu snažil jeho bolestínství vymluvit: stáří je života běh. Na tom důchodovém úřadě to není jednoduché: Maděra uvádí, že deset let fáral, ale v občance to nemá. Jak se počítá do důchodu vězení? Nepočítá.Bill chce dodržet slib daný otci, ale nechce ze Štěpána. Maděra mu poradí: neslíbil přece, že bude zrovna v pražské nemocnici, a mohl by tedy nastoupit v místní okresní a ještě zůstat na půl úvazku obvoďákem ve Štěpáně.

V okresním městě po Billovi sáhnou a dokonce mu dají k dispozici momentálně uvolněnou starou vilu. Bill s Danou se jdou na dům podívat s tím, že takovou nabídku nemohou vlastně přijmout. Ale krása vily je okouzlí. A tak Bill je po Jerrym druhý, kdo vstoupí "do struktur."Pýt a Jerry a Jindra Měřička, starý dělník, který zůstal našemu družstvu - nyní Lučiny - jako dědictví po předchozích majitelích, přijdou na to, jak rozjet výrobu opravárenských dílen. Nebudou jen opravovat, ale budou náhradní díly sami vyrábět.Zatímco Ilonka domlouvá třicetileté Ivance, aby nezahazovala příležitost pro partnerský život, který jí nabízí usilovně Radek Nerad, mladší členové Maděrovic rodiny se činí sami. Dan studuje v Praze na UMPRUM a jednou, když jede do Prahy, zeptá se neznámé pěkné spolucestující, zda by si ji mohl nakreslit.

Mladá žena si myslí, že je to obvyklá lest k navázání známosti, ale když vidí svůj zdařilý portrét, zjihne. Dá Danovi telefonní číslo. Taky Jíra, který doma při stěhování popřel, že by měl nějakou dívku, lhal. Pod Kriváněm tráví prázdniny s Katkou, mladou inženýrkou z dobře situované a rozvětvené slovenské košické rodiny.Hejl strojí s rodiči Simony, bývalé Kérlyho manželky, komplot. Pešl, otec Simony, je členem ÚV, jeho žena je typická slepice. To Pešl uváděl Vokouna v minulém díle do funkce. Pešlovi chtějí stavět, lépe řečeno už začali, jenže jejich pozemek je třeba vyjmout ze zemědělské půdy. Hejl to rád zařídí, jako odměnu očekává, že ho Pešl podpoří v mocenském boji proti Vokounovi. Simona je právě na návštěvě doma a slyší všechny ty pikle.

Od okupace se svým otcem nesouhlasí a teď, když vidí takovou bezostyšnou korupci, řekne mu do očí, co si myslí. Pešl ji vykáže z domu.A ještě maličkost: ministr vnitra si v blízkosti Lučin přejel vlastního psa. Veterinář Harry ho ošetří a dostane vizitku, aby se mohl kdykoliv na soudruha ministra obrátit.Ve třetím díle sledujeme spolu s Maděrou, jak se jeho kovbojové postupně zapojují do "struktur." Před Billem i Kérlym se otvírá slibná profesní budoucnost, mladí muži ji přijímají a ani se jim nezdá, že za ni něco podstatného museli zaplatit. Slibně se vyvíjí Danův nebezpečný milostný román, ale Jírova láska z Košic, Katka Bajčiaková, vstoupí do Maděrovy rodiny nešťastným způsobem. Domů se vrací i Smajlova rodina. V Chuchli, kde byli Smajl a Evička zaměstnáni, došlo kvůli malému Štefanovi ke konfliktu a oni musí odtamtud odejít.

Objev slevy na sedací soupravy na hezkynabytek.cz

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí

35. díl - Zdivočelá země IV.