32. díl - Zdivočelá země III.

32. díl - Zdivočelá země III.

Maděru pustili konečně z vězení. Ale co ho doma zasáhlo tak, že chce v jednu chvíli radši zpátky?

Ilonka, kterou vyšetřovatel lstivě přizval k Maděrovu výslechu, nemohla věřit svým očím: kriminalista tvrdil, že kdyby Maděra trochu spolupracoval, mohl by být už doma. Ilonka propadla zoufalství. Nechtěla mluvit ani s dětmi, které čekaly před věznicí. Jediným člověkem, který jí mohl poskytnout útěchu, se stal Lojza. Ráno se ale zhrozila toho, co se stalo, zvlášť když ji vlastní dcera viděla vycházet z Lojzova pokoje.

Zraněná Ivanka se svěří Edovi. A Eda svému nadřízenému "orgánovi." Velmi záhy to ve vězení vyšetřovatelé sdělí Maděrovi, jenže on jim nevěří. Prostřednictvím advokáta Večeři varoval rodinu, a tak konečně Ivanka mohla vydedukovat, kdo udával. Edu vyhodila a všem to řekla.

Eda svého nadřízeného zklamal. Ale pozorný divák si jistě vzpomene, že se v příběhu vyskytuje i "čechovovská puška", tedy v našem případě revolvery, které musí nějakým způsobem v dramatu "vystřelit". Jak to, že Maděru pustí z vězení, co se stane s Lojzou, dozví se Maděra o nevěře své ženy? Jak dopadne jejich láska? A v čem je naděje pokračujícího života?

Objev slevy na sedací soupravy na hezkynabytek.cz

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí