26. díl - Zdivočelá země III.

26. díl - Zdivočelá země III.

Jerry se nemůže rozhodnout: jsem politik nebo idiot?

Putna se stal nočním hlídačem na pile a také tam bydlí. Ševčík chtěl Putnu upálit a pilu vyhodit do povětří, ale chytrý a statečný Kanda zachránil Putnovi život. Při té příležitosti přišel o ten svůj Ševčík, ale nikdo ho nelituje.

Velké štěstí měl Dan, rozhodl se totiž, že po otcově dávném příkladu uteče za hranice, ale představoval si to velmi amatérsky a stěží potokem utekl pohraničářským psům. Ilonka měla díky tomu další nedorozumění se svým mužem: kdyby si dětí víc všímal a hovořil s nimi, nestalo by se to. A Maděra to i uznal. Stále ještě je jaro 1969. Co přinese našim hrdinům? V Karlových Varech potká Maděra svou dávnou lásku. Dan odmítá jít k maturitě a na rozvedeného Kérlyho dopadne rána, kterou na podzim vystřelil, když žaloval za okupaci Varšavskou smlouvu u mezinárodního soudu v Haagu.

V šestém díle jsou nejdůležitější otázky morální, v něm je skryta tresť celého seriálu: uvidíme, jak se vyrovnají lidé s okupací konkrétně, kdo se zlomí, kdo si zachová páteř a k jakým ironickým absurditám může při tom dojít. Nejsou to jen otázky té dávné doby, ale obecné lidské modelové situace.

Objev slevy na sedací soupravy na hezkynabytek.cz

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí