22. díl - Zdivočelá země III.

22. díl - Zdivočelá země III.

Svatoštěpánští kladou okupaci spojeneckých vojsk typicky český odpor: ochotnicky nastudují Sabinovy Branibory v Čechách.

Vrátili jsme se po letech na statek ve Svatém Štěpánu, abychom zastihli Antonína Maděru a jeho rodinu, jak žijí poměrně spokojeným životem. Oba synové studují, Ivanka pracuje v místní knihovně. Maděra si díky uvolnění v 6O. letech mohl splnit svůj sen a chová jezdecké koně. Seznámili jsme se s osudy i ostatních "kaubojských" rodin. Ilonka Maděrová sice trochu na mužovy koně žárlí, ale zase je spokojená, že se Ivanka zamilovala do Harryho.

Zatímco Maděrovi před spaním řešili tyto všední starosti, vojska "spřátelených armád" se chystala přepadnout republiku. V noci na 21. srpna 1968 vjedou tanky až na dvůr. Celá země je otřesena. Lidé ve Štěpáně prožívají okupaci neméně bolestně. Protesty se jen množí. Nejaktivnější je Jerryho Jana, která vozí materiály ministru Brabencovi do Prahy. Aktivitou vyniká i Hejl, ač by tomu člověk nevěřil. V nastalém zmatku zločinec Ševčík málem uskuteční svou pomstu, ale je otázka, jestli ji směřoval k tomu pravému člověku. Rodinný rebel, student gymnázia Dan chystá nebezpečnou akci na vlastní pěst.

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí

Ringit - oblékni se do stylu