21. díl - Zdivočelá země III.

21. díl - Zdivočelá země III.

Třetí řada seriálu se odehrává v od srpna 1968 do roku 1970 a zahrnuje tak okupaci, těsné pookupační období a nástup normalizace.

Je třeba říci hned, že osudy hrdinů právě tak, jak tomu bylo v prvních dvou pokračováních, se odvíjejí od politické situace v naší zemi a mapují ji. A to je také důvod, proč jsme tento seriál natočili. Není to tedy žádná nezávazná a ryze odpočinková zábava, a to je přednost díla. Můžeme-li zvolit přirovnání, v případě Zdivočelé země jde o třicet dva dílů, které vidí osudy této země jinak než v skoro tomtéž počtu dílů "major Zeman."

Neznamená to ovšem, že by třetí řada seriálu neměla aspirace na diváckou úspěšnost, či že by pro ni neměla dostatečné předpoklady. Jde o rodinné příběhy známých a oblíbených hrdinů, v nichž hraje roli láska, rodinná soudržnost, přátelská pospolitost, romantika, napětí a detektivní podezření. A zároveň, samozřejmě, osobní statečnost či podlost v politických postojích. Celkový tón ale není vůči divákovi konfrontační: tj. nestaví mu okázale na oči, že se divák eventuálně zachoval v normalizaci zbaběle, zatímco naši hrdinové byli neohroženě chrabří. Naopak, autoři seriálu většinou nesoudí lidi, protože vidí jejich svízelnou situaci.

Objev slevy na sedací soupravy na hezkynabytek.cz

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí

Ringit - oblékni se do stylu